Jeśli chcesz się liczyć, jako pracownik na rynku pracy, to musisz ciągle dążyć do doskonałości i starać się stale rozwijać swoje umiejętności. Obecnie najbardziej cenieni są specjaliści, którzy mogą realnie przełożyć się na wzrost zysków danej działalności. Dlatego też warto jest poszerzać swoje horyzonty i stale podnosić kwalifikacje. Jednakże najważniejsze pytanie jest takie, w jaki sposób to należy robić?

Lepsze kursy czy studia?

Obecnie żyjemy w czasach, kiedy coraz bardziej liczą się przede wszystkim umiejętności praktyczne, więc w wielu firmach bardziej sprawdzi się ukończenie jakiegoś kursu, aniżeli pójście na studia. Niemniej jednak, nie brakuje instytucji i firm, gdzie studia wyższe są wymagane i tylko, jeśli będziesz miał takie wykształcenie możesz liczyć na awans. Także, wszystko będzie w dużej mierze zależało od branży, w której obecnie pracujesz.

Niemniej jednak, jeśli pod uwagę weźmiemy sektor IT, to tutaj liczyć się będą przede wszystkim umiejętności w danej dziedzinie. Czyli firmy bardzo chętnie same wysyłają swoich pracowników na szkolenia z danej technologii, jak również dają im miesięczny budżet na rozwój w swoim kierunku. To bardzo dobra wiadomość i jednocześnie zachęta dla wszystkich do tego, aby chcieli się rozwijać oraz poszerzać swoje kompetencje.

Czy to jest drogie?

Tak naprawdę wszystko będzie zależało od danego szkolenia. Prawda jest jednak taka, że czasami lepiej jest zainwestować i potem czerpać z tego korzyści, niż żałować, że jednak się tego nie zrobiło. Owszem koszty na samym początku jakieś są, aczkolwiek warto jest je ponieść i w końcu dostać się do wymarzonej pracy, która zagwarantuje Ci dalsze możliwości rozwoju. Na pewno nie należy stać w miejscu, bowiem czasy mamy takie, iż zdecydowanie nie wyjdzie Ci to na dobre.

Tym bardziej, że teraz w sieci można bez większych trudności znaleźć szereg wspaniałych projektów i inicjatyw, dzięki którym można zdobywać wiedzę. W dużej mierze jest ona dostępna całkowicie za darmo, co jeszcze dodatkowo Cię powinno zmotywować.